ضرر سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

ضرر: سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار پزشکی مردم از ذبح نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان خودداری کنند , وزارت بهداشت هشدار داد

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در آستانه عید قربان به مردم توصیه کرد که نذورات خود را در منازل و کنار خیابان ذبح نکنند. 

مردم از ذبح نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان خودداری کنند , وزارت بهداشت هشدار داد

وزارت بهداشت هشدار داد؛ مردم از ذبح نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان خودداری کنند

عبارات مهم : حیوان

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در آستانه عید قربان به مردم توصیه کرد که نذورات خود را در منازل و کنار خیابان ذبح نکنند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا در خصوص توصیه های بهداشتی ذبح دام در روز عید قربان، گفت: قربانی کردن یکی از ارزش های بسیار مهم در مراسم عید قربان است و مسلمانان جهت آن جایگاه خاص ای قائل هستند، ولی شرایط فعلی ایجاب می کند مواظبت های مهم اعمال شود تا سلامت مردم به خطر نیفتد. افرادی که به هر طریقی در قربانی کردن گاو و گوسفند به طور مستقیم نقش دارند یا اینکه با لاشه، امعا و احشا، پوست و گوشت تازه حیوان سروکار دارند باید مراقب باشند تا به بیماری هایی که امکان انتقال آن از حیوان به انسان وجود دارد، مبتلا نشوند.

مردم از ذبح نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان خودداری کنند , وزارت بهداشت هشدار داد

وی تاکید کرد: ممکن است بعضی از بیماری های واگیر در حیوان وجود داشته باشد، ولی حیوان دارای علائمی نباشد که از طریق آن بتوان به بیماری اش پی برد. یکی از بااهمیت ترین بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان تب کریمه کنگو هست. این بیماری افرادی را که به کار ذبح یا جابجایی حیوان اشتغال دارند یا از دام در کنار منازل خود نگهداری می کنند، درگیر می کند. همچنین افرادی که با گوشت تازه حیوان سروکار دارند نیز ممکن است در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری قرار داشته باشند. اگر فردی بدون آگاهی و آشنایی با حیوان تماس داشته باشد به این بیماری مبتلا می شود؛ به همین علت رعایت نکات بهداشتی در این خصوص مهم است.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: تمام افراد موظفند به توصیه های شرکت دامپزشکی توجه و دستورات این شرکت را رعایت کنند. یکی از بااهمیت ترین توصیه های شرکت دامپزشکی این است که دام از میادین تحت نظارت شرکت دامپزشکی تهیه شود؛ چراکه کنترل های کافی به وسیله شرکت در این میادین اعمال شده است است.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در آستانه عید قربان به مردم توصیه کرد که نذورات خود را در منازل و کنار خیابان ذبح نکنند. 

وی افزود: مردم باید توجه باشند که نباید دام مورد نیاز خود را از افراد نانشناس، کسانی که آن را در کنار خیابان ذبح و به فروش می رسانند، یا افرادی که لاشه و گوشت حیوان را خرید و فروش می کنند، تهیه کنند. گوشت حیوانی که تازه ذبح شده، می تواند عامل انتقال بیماری باشد؛ به همین علت این گوشت ها باید بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت نگهداری در یخچال، خرد و تکه تکه شوند، در غیراین صورت می توانند آلوده کننده باشد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: این امکان وجود دارد که روی پوست حیوان تازه ذبح شده است تعداد زیادی کنه وجود داشته باشد؛ اگر این کنه ها روی بدن انسان قرار گیرند بیماری تب کریمه کنگو و سایر بیماری های قابل واگیر را انتقال یافته می کنند. حتی له کردن کنه ای که روی پوست انسان قرار گرفته، اقدامی خطرناک است که می تواند مبتلا شدن به بیماری را در پی داشته باشد.

بنابر اعلام وب دا، وی با تاکید بر اینکه باید از تماس و بازی کودکان با دام جلوگیری شود، گفت: شست و شوی دست ها هنگام تماس با دام مهم هست. اگر مردم بعد از تماس با دام علائمی مانند تب، خونریزی از بینی، دهان، دستگاه گوارش و مجاری ادراری و کبودی پوست مشاهده کردند باید بلافاصله به دکتر مراجعه کنند.

مردم از ذبح نذورات عید قربان در منازل و کنار خیابان خودداری کنند , وزارت بهداشت هشدار داد

به گفته گوی، ا تماس با دام مبتلا منجر به مبتلا شدن به بیماری هایی مانند تب مالت و سیاه زخم نیز می شود؛ به همین علت ذبح کردن در خیابان و منازل می تواند به عنوان عاملی خطرآفرین چندین نفر را در معرض مبتلا شدن به این امراض قرار دهد. با توجه به این عنوان مردم میادینی که شرکت دامپزشکی جهت ذبح دام تعیین کرده است را گزینش کنند.

واژه های کلیدی: حیوان | قربانی | بهداشت | بیماری | خیابان | بهداشتی | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs