ضرر سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

ضرر: سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات شفر آیا سورپرایز شده؟ خودش پست ووریا را عوض کردن داد/ خودم هم به لیست نهایی تیم ملی انتقاد دارم ، کی‌روش

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان قبل از ترک کشورمان به قصد ترکیه گفت: شبانه به اردوی تیم ملی آمدند، ولی تا من هستم دیگر تیم ملی پلی جهت انتقال بازیکنان از استقلال

شفر آیا سورپرایز شده؟ خودش پست ووریا را عوض کردن داد/ خودم هم به لیست نهایی تیم ملی انتقاد دارم ، کی‌روش

کی روش: شفر آیا سورپرایز شده؟ خودش پست ووریا را عوض کردن داد/ خودم هم به لیست نهایی تیم ملی انتقاد دارم

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان قبل از ترک کشورمان به قصد ترکیه گفت: شبانه به اردوی تیم ملی آمدند، ولی تا من هستم دیگر تیم ملی پلی جهت انتقال بازیکنان از استقلال به پرسپولیس نخواهد شد.

به گزارش فارس ؛ روز گذشته اسامی بازیکنان تیم ملی کشور عزیزمان ایران جهت سفر به روسیه و حضور در جام جهانی 2018 از سوی کارلوس کی روش معرفی شد و به علت غیبت بعضی بازیکنان از جمله سید جلال حسینی و ووریا غفوری در کم ترین وقت ممکن انتقادها اوج گرفت.کی روش قبل از سفر تیم ملی به ترکیه جهت برگزاری بازی دوستانه در استانبول، در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت و گویی انجام داد که در ادامه می خوانید.

آقای کی روش! لیست نهایی تیم ملی جهت سفر به جام جهانی 2018 اعلام شد که همین لیست انتقادهای زیادی را به همراه داشت. نظرتان در این زمینه چیست؟

شفر آیا سورپرایز شده؟ خودش پست ووریا را عوض کردن داد/ خودم هم به لیست نهایی تیم ملی انتقاد دارم ، کی‌روش

این انتقادها یک امر طبیعی هست. واقعاً اعلام نهایی لیست تیم ملی و اینکه بعد از اعلام هر لیستی انتقادها و نقدهایی به ما می شود از بدیهیات هست. خود من هم حتی نسبت به اعلام این لیست انتقاد دارم ولی کاری نمی شود کرد لیکن طبق قوانین و بنا بر پرسشها لجستیکی و به لحاظ تعداد بازیکنانی که ما باید معرفی کنیم فقط 23 بازیکن می توانند در تیم ملی حضور داشته باشند و مطمئن باشید اگر قانون به من اجازه می داد که 46 بازیکن را به تیم ملی دعوت کنم بدون شک این لیست تیم ملی دچار تغییرات می شد.

با توجه به تجارب بین المللی که داشته اید آیا همه جای دنیا هم جهت معرفی نفرات تیم ملی چنین انتقادهایی وجود دارد؟

بله، شما اگر به برزیل بروید هواداران سائوپائولو دوست ندارند که بازیکنی از تیم پالمیراس به تیم ملی دعوت شود، اگر به انگلیس بروید می بینید که هواداران منچستریونایتد دوست ندارند که بازیکنی از تیم آرسنال به تیم ملی انگلیس دعوت شود، در اسپانیا آنهایی که هواداران بارسلونا هستند دوست دارند که بازیکنان بیشتری از این تیم به تیم ملی دعوت شوند و در برابر رئالی ها دوست دارند که بیشترین ملی پوش از تیم خودشان در تیم ملی اسپانیا باشد. در آلمان هم خیلی ها دوست دارند که ملی پوشان ارزش زیاد از بایرن مونیخ باشند نه از آینتراخت فرانکفورت. اصلاً همین مسئله است که عاملی شده است تا تیم ملی یک کشور زنده بماند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان قبل از ترک کشورمان به قصد ترکیه گفت: شبانه به اردوی تیم ملی آمدند، ولی تا من هستم دیگر تیم ملی پلی جهت انتقال بازیکنان از استقلال

در شرایط فعلی از روز گذشته که اسامی تیم ملی اعلام شده است خیلی از منتقدین اعتقاد دارند که بازیکنانی مثل ووریا غفوری و سید جلال حسینی که هم در لیگ کشور عزیزمان ایران آماده هستند و هم تجربه بالایی دارند آیا در لیست شما نیستند؟

من اصولاً دوست ندارم که فقط در مورد یک یا دو بازیکن خاص صحبت کنم ولی به خاطر احترامی که جهت سید جلال حسینی و ووریا غفوری قائل هستم، بعد حالا در مورد آنها صحبت می کنم.اصولاً چنین تصمیماتی مربوط می شود به تصمیم گیری نهایی مربیان. به عنوان مثال سیدحسین حسینی دروازه بان استقلال 873 دقیقه گل نخورد، خب هنگامی که چنین رکوردی زده بود و کلین شیت های خودش را حفظ کرد، به یک باره با تصمیم سرمربی استقلال دیگر جهت این تیم بازی نکرد که خود من هم شوکه شدم. همانطور که گفتم چنین مواردی به تصمیمات مربیان مربوط می شود، ولی بازیکنان دیگری هم هستند که چنین اتفاق هایی برایشان رخ می دهد. در مورد ووریا غفوری هم باید بگویم که هیچ مربی ای به اندازه من ووریا را نمی شناسد و بنده این اختیار را جهت خودم قائل هستم که در مورد این بازیکن صحبت کنم چون قبل از اینکه ووریا بخواهد به استقلال برود من این بازیکن را به تیم ملی دعوت کردم.

در آن وقت ووریا غفوری دفاع راست بسیار خوبی بود و بنده بیش از یک ماه پیش او را صدا کردم و به او گفتم: پسرم ما در تیم ملی نیازی به وینگر راست نداریم، تو باید در دفاع راست بازی کنی. چون بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد و قلی زاده در وینگر راست هستند و من چنین نفراتی را در این پست دارم. من به ووریا تأکید کردم که در تیم ملی به یک دفاع راست محکم نیاز دارم ولی هنگامی که در تیم استقلال و با تصمیم وینفرد شفر او از پست دفاع راست به هافبک راست تبدیل می شود این دیگر به سرمربی این تیم برمی گردد. نمی دانم چگونه شفر از عدم دعوت ووریا غفوری به تیم ملی سورپرایز شده است هست. هنگامی که در تیم خودش اعتقادی ندارد که در دفاع راست از ووریا استفاده کند و پست او را عوض کردن می دهد چگونه سورپرایز می شود؟!

شفر آیا سورپرایز شده؟ خودش پست ووریا را عوض کردن داد/ خودم هم به لیست نهایی تیم ملی انتقاد دارم ، کی‌روش

این تغییرات در تیم استقلال انجام شد و با این جابجایی پست این تصمیم از جانب من گرفته شد. هنگامی که قرار است ما برابر تیم های بزرگی مثل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کنیم من نیاز به یک دفاع راست محکم دارم ولی من می خواهم بگویم که چنین تصمیماتی در فوتبال یک امر طبیعی است و گاهی اوقات چنین اتفاق هایی در فوتبال رخ می دهد، اتفاق هایی عجیب. به عنوان مثال در تیم ملی مکزیک یک زمانی یک بازیکنی به نام خورخه کامپوس در کلوب خودش یک مهاجم بود ولی در تیم ملی درون دروازه قرار گرفت، اتفاق عجیبی بود ولی چنین اتفاق هایی در فوتبال رخ می دهد و در مورد شرایط ووریا غفوری نیز باید به تصمیم شفر نیز احترام بگذاریم ولی باز هم تأکید می کنم که من در جام جهانی نیاز به یک دفاع محکم داشتم و توقعم از این بازیکن این بود که در پست دفاع جهت باشگاهش بازی می کرد. من هر لحظه سبک بازی ووریا را تحسین کردم و در 4 سال گذشته همواره او به تیم ملی دعوت شده است و این کارلوس کی روش بوده است که ووریا را به تیم ملی دعوت کرده است.

سید جلال چطور؟

حالا در مورد یک بازیکن خاص که می خواهم به صورت خاص در موردش صحبت کنم بازیکن من یعنی سید جلال حسینی هست. بیش از 7 سال هست؛ تأکید می کنم بیش از 7 سال است از زمانی که من سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران شده است ام سید جلال حسینی هر لحظه در تمامی اردوهای تیم ملی حضور داشت. حتی یک اردو را هم سید جلال از دست نداد، هر لحظه او را دعوت کردم، همین نشان می دهد که من چقدر این بازیکن را باور دارم. سید جلال بازیکنی بود که هر لحظه تأثیرات زیادی در تیم ملی داشت، تأثیر این بازیکن را در روند موفقیت تیم ملی به عنوان یک بازیکن کلیدی چه در داخل زمین و چه بیرون زمین از لحاظ حرفه ای گری و از لحاظ اخلاق و از لحاظ کیفیت بازی دیده اید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان قبل از ترک کشورمان به قصد ترکیه گفت: شبانه به اردوی تیم ملی آمدند، ولی تا من هستم دیگر تیم ملی پلی جهت انتقال بازیکنان از استقلال

در راستای منافع تیمی فقط با یک کلمه می توانم سید جلال را توصیف کنم؛ احترام. ما در ساختمان پک دیواری داریم که به نام ساختمان مفاخر نامگذاری شده، آن دیوار متعلق به 6 بازیکن برتر تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران هست، جلال یکی از آن ستون هایی است که در ساختمان پک و در تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران ثبت شده است است ولی الان ما جام جهانی و در آینده جام ملت های آسیا را در پیش داریم. باید در چنین وضعیتی فضایی بسازیم تا نفرات جوان تر به تیم ملی بیایند و در آینده کمک حال مان باشند. نفراتی مثل مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، خانزاده، روزبه چشمی و بازیکنان جوان دیگر، باید رو به جلو حرکت کنیم. با تمام احترام قلبی که جهت سید جلال حسینی قائل هستم مخصوصاً خودم ولی همین احترام را باید جهت نسل آینده فوتبال کشور عزیزمان ایران نیز داشته باشیم.

آنهایی که در آن رشد می کنند باید چنین احترامی را برایشان قائل باشیم. ما نمی توانیم یک تیم ملی داشته باشیم که فقط در حالت رکود باشد بلکه باید رو به جلو حرکت کنیم. یکبار دیگر تاکید می کنم که سید جلال حسینی در لیست انتظارمان خواهد ماند و هر لحظه که نیاز باشد او به تیم ملی ملحق خواهد شد. سید جلال حسینی از جمله بازیکنانی بود که با الگوی اخلاقی و فنی که هر لحظه از خودش نشان داد باعث شد که من عاشق بازیکنان ایرانی شوم و یکی از دلایلی که باعث شد من 7 سال در کشور عزیزمان ایران بمانم همین سید جلال حسینی بود. باز هم بر می گردیم به مطلب اولمان، بعضی ها در این زمینه موافقند و بعضی ها مخالف.

شفر آیا سورپرایز شده؟ خودش پست ووریا را عوض کردن داد/ خودم هم به لیست نهایی تیم ملی انتقاد دارم ، کی‌روش

به عنوان سرمربی تیم ملی تا چه حد انتقادها نسبت به اعلام لیست تیم ملی را می پذیرید؟

ما تمامی نقطه نظراتی که در این زمینه دارند را با آغوش باز می پذیریم حتی انتقادها را گوش می کنیم تا زمانی که این انتقادات بی احترامی در آنها نباشد و تا زمانی که این انتقادها از سمت جبهه خاص و ذهن های بیمار و کسانی که ذهن های مریض دارند و تا زمانی که جهت تفرقه نباشند را می پذیریم. متأسفانه فوتبال کشور عزیزمان ایران در درونش افرادی که ذهن های بیمار دارند زیاد است و افرادی که به خاطر منافع خودشان و جبهه های خودشان صحبت هایی را مطرح می کنند.

منظورتان از ذهن های بیمار چیست؟

ما در تیم ملی افرادی را نمی خواهیم که هنگامی که در اردو حاضر می شوند و یا کسانی که خارج از کشور در حال بازگشت به سمت کشور عزیزمان ایران هستند افرادی باشند که 10 تا 12 چمدان لباس با خودشان به کشور بیاورند تا جایی که چمدان های بازیکنان تیم ملی در آن کشور باقی می ماند تا چمدان های آن فرد یا آن افراد به پایتخت کشور عزیزمان ایران بیایند. علاوه بر این به علت اضافه همین چمدان ها، هزاران یورو به خاطر همین اضافه بار باید پرداخت شود. جرایمی که فقط عده ای به خاطر اینکه این لباس های مُد روز دنیا را جهت خودشان به کشور عزیزمان ایران بیاورند پرداخت شده است هست. ما اینگونه رفتارها را در تیم ملی قبول نخواهیم کرد. ما در تیم ملی شخص یا افرادی را نمی خواهیم که از طریق دوستشان که قصد داشت کمک مالی به تیم ملی داشته باشد بیایند در هتل تیم ملی و ساعت یک و نیم بامداد دو بازیکنی که قرار بود به استقلال بروند را جلویشان را بگیرند و به دنبال این باشند که تفاهم ایجاد شود تا این دو بازیکن به جای کلوب استقلال به جای دیگری بروند. با آن اتفاق مالی در آن دوره، با آن دو بازیکن ساعت یک و نیم بامداد توافق مالی صورت گرفت. ما در تیم ملی اینگونه افراد را نمی خواهیم. پشت سر من ساعت 1:30 بامداد بازیکن من را بیدار کردند تا به پرسپولیس بیاورند.

دیگر من در تیم ملی نمی خواهم که ساعت 1:30 بامداد اشخاصی دوستانشان را به اردوی تیم ملی بیاورند. آن اتفاق که یک اتفاق شعبده گونه بود، جایی که بدون اطلاع من به اتاق بازیکنانم رفتند و با آنها قرارداد امضا کردند. من اینگونه ایجنت ها که به اصطلاح به آنها دلال گفته می شود را در تیم ملی بخواهند فعالیت کنند را قبول نخواهم کرد و نخواهم پذیرفت. تا زمانی که من در تیم ملی هستم، تیم ملی یک وسیله یا یک پُلی جهت جابجایی بازیکنان از استقلال به پرسپولیس نخواهد بود. در هر کشوری که کار کرده ام در انگلیس، در پرتغال یا در اسپانیا اگر چنین اتفاقی بیفتد آن ایجنت یا همان واسطه یا همان دلالی که این کار را انجام داده مطمئناً با جریمه های هنگفتی روبرو خواهد شد و این کلوب ها نیز با جریمه های کلانی متضرر خواهند شد. امیدوارم این عنوان مشخص شود که چه کسی به عنوان یک دلال در فوتبال کشور عزیزمان ایران چنین کارهایی را انجام می دهد.

یعنی درهای اردوی تیم ملی آنقدر باز بود که به آسانی دلال ها وارد اتاق های بازیکنان می شدند؟

خیر، آنقدر هم راحت نبود. آنها به این راحتی نمی توانند وارد شوند، ولی متأسفانه در یک مقطع بدون اطلاع ما به هتل ورود کردند، با آن حق ورودی که دوستانشان در تیم ملی در اختیار داشتند، این دلال ها نیز به اردو ورود کردند. اینها افرادی بودند که آقای هدایتی را به تیم ملی معرفی کردند. اینها دوستان آقای هدایتی بودند، تا زمانی که من در تیم ملی هستم دیگر چنین اتفاقاتی رخ نخواهد داد، به همین علت یکسری از افراد من را دوست ندارند ولی جهت من ایرادی ندارد و باعث افتخارم است که چنین افرادی من را دوست ندارند. به خاطر اینکه این فرد یا افرادی بخواهند از تیم ملی سوء استفاده کنند یا وسیله از خارج کشور به داخل بیاورند تا زمانی که من هستم این اتفاق نخواهد افتاد. این افراد اگر بخواهند از تیم ملی استفاده کنند تا کلوب ها را به جان هم بیاندازند و آنها را وارد چالش کنند و میان آنها تفرقه بیاندازند، من این اجازه را نمی دهم. اگر مرا دوست ندارند این دیگر مسئله خودشان است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | بازیکن | فوتبال | استقلال | بازیکنان | اتفاق عجیب | سید جلال حسینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs