ضرر سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

ضرر: سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پنج سال است مدام می‌گویند مسکن امسال رونق می‌گیرد

یک کارشناس مسکن گفت: پنج سال مداوم است هنگامی که معاملات در یک ماه رشد می‌کند فعالان حوزه مسکن اعلام می‌کنند این رشد یعنی تحول؛ ولی در عمل می‌بینیم که مسکن در ر

پنج سال است مدام می‌گویند مسکن امسال رونق می‌گیرد

پنج سال است مدام می گویند مسکن امسال رونق می گیرد

عبارات مهم : بازار

یک کارشناس مسکن گفت: پنج سال مداوم است هنگامی که معاملات در یک ماه رشد می کند فعالان حوزه مسکن اعلام می کنند این رشد یعنی تحول؛ ولی در عمل می بینیم که مسکن در رکود باقی مانده هست.

محمد عدالت خواه در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: آمارهایی که مقداری رشد بیشتری را در معاملات و قیمت مسکن نشان می دهد قابل بسط به کل کشور نیست بلکه باید ببینیم اوضاع اقتصادی به کدام سمت می رود. ساخت و ساز مسکن بر اساس نیاز بازار است که الان تقاضا محسوس نیست. زمانی هم مصرف کنندگان واقعی در بازار مسکن حضور داشتند و هم سوداگران ولی الان گروه اول به شدت کم کردن یافته اند و گروه دوم نیز کلا حضور ندارند. بنابراین نمی توان انتظار داشت قیمت مسکن یکباره جهش کند.

پنج سال است مدام می‌گویند مسکن امسال رونق می‌گیرد

وی افزود: در حال حاضر دهک های پایین پولی جهت خرید ندارند. در مسکن لوکس و نیمه لوکس هم با مازاد تولید مواجهیم. زلزله هم که باعث شده است مردم در تصمیم جهت خرید مسکن دچار تعلل شوند. بعد نمی توان آمار رشد معاملات در یک منطقه از کشور را ملاک رونق تلقی کرد.

این کارشناس مسکن با بیان این که بعضا سیگنال های کاذب با اهداف خاص به بازار مسکن داده می شود، مدعی شد: حتی دستگاه های دولتی سیگنال های کاذب ایجاد می کنند؛ چون راه حل ها جهت خروج از رکود مسکن اشتباه بوده هست. بنابراین تلاش می کنند با فرم های دیگر نشان دهند رونق شکل گرفته و چون دقیق نیست آمارهای نادرستی را به جامعه اعلام می کنند. بعضی افراد دوست دارند مردم منزل بخرند تا شغل ایجاد شود. پنج سال است که مدام می گویند امسال مسکن رونق می گیرد ولی این اتفاق نمی افتد. هنگامی که معاملات در یک ماه رشد می کند مشاوران املاک، بانک ها، ارگان ها، وزرا، معاونان وزرا و دیگر فعالان حوزه مسکن اعلام می کنند این رشد یعنی تحول. ولی در عمل می بینیم که مسکن در رکود باقی مانده است.

یک کارشناس مسکن گفت: پنج سال مداوم است هنگامی که معاملات در یک ماه رشد می‌کند فعالان حوزه مسکن اعلام می‌کنند این رشد یعنی تحول؛ ولی در عمل می‌بینیم که مسکن در ر

عدالت خواه تاکید کرد: واقعیت این است اقتصاد کشور تکان نخورده و درآمد مردم پایین هست. کم کردن قیمت نفت مشکلاتی را جهت اقتصاد کشوربه وجود آورده که بخش مسکن هم از آن متاثر شده است است.

وی با بیان این که خارج شدن بخش مسکن از رکود مورد نیاز است گفت: رونق باید همه جانبه باشد، نه این که عده ای بساز و بفروش در این فرآیند سود ببرند و مردم عادی ضرر کنند. من نمی دانم آیا بعضی افراد اصرار دارند مردم دوباره منزل بخرند. دهک های معمولی که بیش از یک منزل دارند. فقط اقشار ضعیف می مانند که قیمت زمین و مسکن چندین برابر درآمد آنها است.

این کارشناس مسکن، آینده بخش مسکن را منوط به رونق اقتصادی دانست و افزود: اگر یک روزی از راه معاملات ملک، افراد زیادی نان می خوردند امروزه دیگر آن درآمدها نیست. بنابراین خود را کنار کشیده اند و چاره ای هم ندارند. منتظرند اوضاع بهتر شود تا وارد ساخت و ساز شوند. طی یک سال اخیر پروانه های ساختمانی رشد کرده ولی کلنگ نمی زنند؛ لیکن می دانند تا زمانی که مسکن های تولید شده است فروش نرود قیمت اوج نخواهد رفت.

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | رونق اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs