ضرر سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

ضرر: سیاسی میادین مذاکرات احمد توکلی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی كاش باران هواي مديريت را هم تغيير دهد

آلودگی های ناشی از ذرات کمتر از 5/2 میکرون، به علت آنکه از پوست هم جذب می شوند منشأ آشنایی دارند؛ ماشین ها و موتورها. آیا وقت آن نرسیده که با طرح ضربتی و موثر

كاش باران هواي مديريت را هم تغيير دهد

كاش باران هواي مديريت را هم تغيير دهد

عبارات مهم : باران

آلودگی های ناشی از ذرات کمتر از 5/2 میکرون، به علت آنکه از پوست هم جذب می شوند منشأ آشنایی دارند؛ ماشین ها و موتورها. آیا وقت آن نرسیده که با طرح ضربتی و موثر با راهکارهایی علمی تر جهت حل مسئله اقدام کرد؟ تردیدی نیست که چند روز دیگر، شاید همین فردا، دوباره ماشین ها و موتورها در خیابان های شهر حرکت می کنند و دوباره آلودگی به اوج می رسد.

كاش باران هواي مديريت را هم تغيير دهد

آیا در آن صورت بازهم باید چشم به آسمان داشت تا بارانی دیگر ببارد؟ امروز عالی ترین نهادهای کشور، از ریاست جمهوری گرفته تا مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و دیگر نهادهایی که می توانند در این عنوان بازکننده گرهی باشند، با هم به وحدت نظر برسند و جهت حل دائمی مسئله راه حل پیدا کنند. بی شک درخواست محسن هاشمی مبنی بر تقویت ناوگان حمل و نقل ریلی پایتخت کشور عزیزمان ایران در کنار توسعه و تجهیز اتوبوسرانی یکی از بااهمیت ترین و مطمئن ترین راهکارها جهت کاستن از آلودگی باشد.

ضمن این که شهرهای دیگر کشور هم اوضاع دلواپس کننده ای دارند. شهرهایی مانند اصفهان، تبریز، ارومیه، اهواز و همدان در روزهایی حتی از پایتخت کشور عزیزمان ایران هم هوای آلوده تری دارند. سخن آخر اینکه مسئولان نباید منتظر باران دیگری باشند باید هوای مدیریت هم عوض کردن کنند تا از پیگیری به معضل آلودگی هوا غفلت نکنند.

آلودگی های ناشی از ذرات کمتر از 5/2 میکرون، به علت آنکه از پوست هم جذب می شوند منشأ آشنایی دارند؛ ماشین ها و موتورها. آیا وقت آن نرسیده که با طرح ضربتی و موثر

بمب ساعتی شیمیایی

آیا راهی جهت برون رفت از این اوضاع وجود ندارد؟ مساله این است که عمر فاجعه از آلودگی زیاد هست. این را می دانیم که تعطیلی راه مناسبی جهت غلبه بر مسئله نیست. روزهای آلوده کم کم زیاد و زیاد می شود و دیر نیست زمانی که علاوه بر تعطیلی های رسمی، تعطیلی زمستانی هم به بهانه آلودگی هوا داشته باشیم.

آنچه که مدیران باید به یاد داشته باشند این است که حل مسئله نیازمند برنامه ای جامع و کاربردی و مدیریتی مستمر می خواند و قطعا راه حل مسئله این نیست که مردم حل کننده نهایی باشند که از شهر بروند. راه حل مسئله قطعا شبیه مبارزه با ارازل و اوباش نیست که بعد از برنامه های ضربتی و یکروزه در نهایت از خود مردم بخواهیم هر جا که می روند خودشان مواظب اطراف باشند و چهار چشمی دور و بر خود را بپایند؛ نه. این راه حل نیست.

اگرچه آمار درست و قابل اتکایی در این زمینه وجود ندارد ولی تردیدی نیست که فوت های مظلومانه ای در این عنوان اتفاق می افتد و با ادامه این روند اندک اندک با کم شدن روزهای سالم و اضافه شدن بر روزهای ناسالم و خطرناک دامنه فوت به خاطر آلودگی هوا وسیع تر می شود و غمگنانه این که نمی توان انتظار داشت همه از شهر بروند یا منتظر باران باشند. کاش باران بر نگرش مدیران ببارد، کاش باران بر آن دسته از مدیران ببارد که راه حل را در ادامه همان راه های هزار رفته و آزموده می بینند و بر اجرای نیم بند همان راه ها هم ابرام ندارند.

كاش باران هواي مديريت را هم تغيير دهد

کاش باران نوع نگرش مدیریتی کشور را بشوید و تازه و باطراوت کند. باید تاکید کرد که تنها یک راه نهایی جهت حل مسئله وجود دارد و آن راه هر چه که باشد نیاز مبرم و بی انقطاع به همکاری همه نهادها و بخش ها دارد. راه این است که نیاز به عزمی محکم و ملی احساس می شود و این همه باید در پرتو مدیریتی صحیح و کارآمد اتفاق بیفتد.دیگر نمی توان جهت حل از این معضل غفلت کرد.

واژه های کلیدی: باران | تعطیلی | آلودگی | آلودگی هوا | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs